Бактеріоз винограду (хвороба Пірса)- Xylella fastidiosa Wells et al.

1Вирощування винограду в Україні завжди асоціювалось з південними областями – Одеська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, АР Крим. Щорічне потепління дало можливість поціновувачам винограду із північних областей, а саме: Сумської області, вирощувати не лише технічні сорти, але й столові. Вирощений на Поліссі столовий виноград, нічим не поступається південному за смаковими та товарними властивостями. Нажаль, з розширенням кліматичних умов вирощування винограду, розширився і ареал шкідливих організмів цієї культури. Щоб виростити здоровий виноград з товарним виглядом, хоч в промислових цілях, хоч на своїй присадибній ділянці, необхідно пам’ятати, що він пошкоджується багатьма шкідниками, вірусними, бактеріальними та грибними хворобами.


Детальніше...

 

gulakova 27_11_24

25.11.-26.11.2024 року завідувач відділу визначення посівних якостей насіння          

пройшла навчання на курсах підготовки в НКЦ «Євроакадемії» за програмою:

«Перепідготовка керівників, менеджерів з якості, аудиторів та фахівців лабораторій за вимогами стандарту ДСТУ EN ІSO\IES 17025:2019 з врахуванням положень ДСТУ ІSO 19011:2019, ДСТУ ІSO 31000:2018,ЕА, ILAC – рекомендацій»

Під час навчання (16 академічних годин) було проведено опрацювання таких питань:

-        Аналіз вимог ДСТУ EN ІSO\IES 17025:2019;

-        Практичні аспекти управління ризиками в лабораторіях ( ДСТУ ІSO 31000:2018 аудит виконання вимог ДСТУ EN ІSO\IES 17025:2019. стосовно ризиків неупередженості і компетентності );

-        Методологія і практика підготовки та проведення аудиту в лабораторіях в рамках ДСТУ EN ІSO\IES 17025:2019 та настанов ДСТУ ІSO 19011:2019;

-        Оформлення супутньої документації аудиту;

-        Аналіз практичних ситуацій та основних невідповідностей , виявлених під час проведення акредитацій них аудитів в національних лабораторіях;

-        Класифікація невідповідностей згідно ILAC – G20:2002;

-        Організація внутрішньо лабораторного контролю та методи забезпечення якості в лабораторіях;

-        Основи метрологічного забезпечення процесу випробувань , верифікація і валідація методик;

-        Організація сучасної лабораторної інформаційної системи LIMS за ДСТУ EN ІSO\IES 17025:2019.

 

ПАСЛІН КОЛЮЧИЙ (SOLANUM ROSTRATUM DUNAL) –

ЗАГРОЗА ВРОЖАЮ ТА ЕФЕКТИВНІ ЗАХОДИ БОРОТЬБИ

paslin-1Паслін колючий (Solanum rostratum Dunal) – це шкідлива рослина з родини пасльонових, яка становить значну загрозу сільському господарству. Бур’ян внесено до офіційного переліку карантинних організмів України, які мають обмежене поширення. Паслін колючий походить із Мексики. Наразі ця рослина поширена у Північній Америці, Центральній Європі, Середземномор’ї, Австралії, Південній Африці, Східній Європі, на Кавказі, у Казахстані та на Далекому Сході. В Україні Solanum rostratum Dunal зустрічається на території Херсонської області.

Шкодочинність. Паслін колючий (Solanum rostratum Dunal) є одним із найнебезпечніших карантинних бур’янів, через його здатність до швидкого поширення та витіснення культурних рослин. Він особливо шкодить ярим зерновим та просапним культурам, знижуючи врожайність через конкуренцію за вологу, поживні речовини та світло. Окрім цього, рослина є резервуаром для деяких шкідливих комах та збудників захворювань, що становлять загрозу для сільськогосподарських культур.

Детальніше...

 

den svobodyСьогодні Україна святкує День Гідності та Свободи

Цей день є символом нашої єдності, мужності та рішучості в боротьбі за права і свободи. Ми пам'ятаємо про тих, хто віддав своє життя за незалежність і демократію, і шануємо їхню пам'ять.

Нехай цей день надихає на нові звершення і зміцнює віру в краще майбутнє. Бажаємо всім здоров'я, натхнення та сил для подальшої праці на благо нашої країни. Нехай відданість справі буде винагороджена успіхами та повагою оточуючих.

 
Більше статтей...
▲ Вгору