Den vishivanky_18.05.23День вишиванки в Україні – свято, яке покликано зберегти споконвічні народні традиції. Саме це свято не дає нам забути як виглядає етнічний вишитий український одяг – символ незламності українського духу.

Не лишились осторонь цього свята і працівники державної установи «Сумська обласна фітосанітарна лабораторія», прийшовши сьогодні у святковому, вишитому вбранні. 

Українські вишиванки надихають… Надихають на гарний настрій, на впевненість у завтрашньому дні та нашу перемогу. Яскраві вишиванки заявляють на весь світ, що ми - незламні, що ми - вільні, що ми - українці!


Детальніше...

 

zoom-512 травня 2023 міжнародна спільнота відзначила День здоров’я рослин. Україна – не виключення. Чимало заходів, присвячені цьому дню, були проведені напередодні в усіх регіонах. Не оминула цієї події і Держана установа «Сумська обласна фітосанітарна лабораторія».

В цей день фахівці відділу фітосанітарного аналізу долучились до веб-семінару, який проводився під егідою UN, FAO та IPPC.
Детальніше...

 

12 травня оголошено Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних націй – Міжнародним днем здоров’я рослин

ekskursiya-5Під егідою ООН, FAO та МКЗР у всьому світі проходять різноманітні акції спрямовані на те, щоб долучити якомога більшу кількість людей до проблеми збереження здоров’я рослин, а саме надихнути їх на конкретні дії. Країни-члени МКЗР рамках цього проєкту поширють інформацію про ризики для фітосанітарної безпеки держав в цілому та здоров’я окремих рослин і якості певних груп товарів зокрема.

Не стоїть осторонь і Державна установа «Сумська обласна фітосанітарна лабораторія».

Днями, на базі установи відбулась екскурсія для студенів факультету агротехнологій та природокористування Сумського Національного аграрного університету. Також у заході взяли участь В.п. декана факультету – Бакуменко Ольга Миколаївна, завідувач кафедри селекції і насінництва ім. М.Д. Гончарова – Оничко Віктор Іванович.

Під час туру гості ознайомились з усіма процесами: від реєстрації зразків до видачі висновку. На власні очі побачили, що означають вирази «Фітосанеітарна безпека», «Посівні якості насіння».

Детальніше...

 

Аналіз роботи відділу фітосанітарного аналізу за квітень 2023 року

fitoanaliz-04.05.23Протягом квітня місяця у відділ фітосанітарного аналізу надійшло 789 зразків від експортної та вітчизняної підкарантинної продукції. Проведено 2151 експертизу. Про результати експертизи видано 289 висновків.

Під час гербологічної експертизи вітчизняної продукції (кукурудза) виявлено карантинний організм, обмежено поширений в Україні (список А-2): Ambrosia artemisifolia (амброзія полинолиста)1 випадок.

 
Більше статтей...
▲ Вгору