klischСтаном на 01.09.2022 року фахівцями відділу фітосанітарного аналізу лабораторії було проаналізовано 7740 зразків. Здебільшого це продукти запасів, близько 5000 зразків. Також вагому частку від зразків що надійшли складає продукція лісового господарства, близько 2000 зразків.

Проведені аналізи - 20360 (вітчизняне, експорт), 347 (імпорт). За результатами аналізів виявлено 1 вид регульованих шкідливих організмів:

•          Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia L.) - 38 випадки;

За ентомологічною експертизою більшість виявлених організмів – це шкідники запасів, такі як кліщі волохатий, хижий, борошноїди рудий та сурінамський, вогнівка комірна та інші.

За гербологічною експертизою, властиві нашій зоні – щириця звичайна, гірчаки (звичайний, берізковий, шорсткий), лобода біла, мишій зелений, сизий, берізка польова, вівсюг звичайний, пирій повзучий.

Видано 2584 висновків фітосанітарної експертизи (вітчизняна продукція, експорт), 85 висновків (від імпортної продукції).

До відділу фітосанітарного аналізу лабораторії, за вказаний період, надійшло 294 безкоштовних контрольних зразків з метою проведення державного нагляду. До них відносяться зразки для реєстрації підприємств, зразки відібрані при обстеженні території Сумської області за допомогою феромонних пасток, харчових принад. Ці заходи спрямовані на своєчасне виявлення та локалізацію регульованих шкідливих організмів.


Детальніше...

 

21 липня 2022 року відбулося спільне online навчання 

На виконання листа Держпродспоживслужби від 11.07.2022 року за № 13.1.2-4/8301 21 липня 2022 року відбулося спільне online навчання з держаними інспекторами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області. Під час Zoom-конференції були висвітлені питання візуальних ознак пошкодження та ураження підкарантинних матеріалів, спричинених регульованими шкідливими організмами під час здійснення фітосанітарного контролю.

 

Аналіз роботи відділу визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу за перше півріччя 2022 року

Станом на 01.07.2022 року у відділ визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу надійшло на перевірку від сільгоспвиробників Сумської області 122 зразки насіння сільськогосподарських культур.

Фахівцями відділу проведено 485 аналізувань насіння, та встановлено, що 28 зразків насіння не відповідають вимогам ДСТУ 2240-93 «Насіння сільськогосподарських культур. Сортові та посівні якості. Технічні умови.»

Всього за 6 місяців 2022 року перевірено 2152 тонн насіння ярих культур (ячмінь, горох, кукурудза, гречка, соняшник, соя, нут, люцерна, льон, гарбуз)

З них кондиційного -1696 тонн, некондиційного - 456 тонн.

Всього некондиційного насіння ярих культур за показниками: за схожістю - 28 зразків (456 тонн: гречка, коріандр, кукурудза, соняшник, нут, люцерна, льон, гарбуз), з них некондиційні за чистотою – 3 зразки (гречка, льон).

Перевірено 5 зразків  насіння озимої пшениці (68 тонн), які встановлені некондиційними за схожістю, з них некондиційні за чистотою 2 зразки.

 

Інформаційне повідомлення

про підсумки весняних контрольних обстежень

Не дивлячись на військовий стан в країні, весна все рівно вступає в свої права. Відновили свою вегетацію озимі культури, кісточкові перебувають у фазі рожевого бутона, насіннячкові – зеленого конуса.

Фахівці лабораторії для встановлення стану перезимівлі шкідників провели весняні контрольні обстеження. В результаті обстежень встановлено, що в цілому шкідники перезимували добре, і, за сприятливих умов вегетаційного періоду, завдаватимуть шкоди усім культурним рослинам.

Дротяниками і несправжньодротяниками заселено майже чверть обстежених площ, у сівозміні їх чисельність становить 1-2 екз./м2, загибелі за зиму не відмічено. Також загибелі не відмічено і у хрущів. За чисельності 2 екз./м2 заселена половина площ обстеження. У стеблового (кукурудзяного) метелика відмічена загибель від хвороб 30% зимуючої стадії. Від підтоплення нір за зиму загинуло 50% мишоподібних гризунів. Зараз їх чисельність у культурних посівах становить 2 кол./га. Шкідники почали міграцію у літні стації для відновлення популяції. Підгризаючими совками заселено 42% заселених площ. Чисельність у сівозміні 1-2 екз./м2. Турунами заселено третина площ озимини, їх чисельність становить 1 екз./м2. Майже три чверті площ заселено хлібними жуками. При проведенні обстежень встановлено, що 23% загинуло за зиму від паразитів. Не відмічено загибелі у шкідливих черепашок. Чисельність зимуючих клопів склала 2 екз./м2. Колорадськими жуками заселена вся обстежена площа, чисельність 1-2 екз./м2.

 
Більше статтей...
▲ Вгору