7.12.23Започатковане в Україні 7 грудня 2019 року неофіційне щорічне свято Всесвітній день української хустки, покликане об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій.

З давніх-давен хустка для українців була оберегом – символом жіночності, кохання і вірності. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов’язковим головним убором заміжньої жінки. Вибір хустки залежав від пори року, певного приводу та вподобань. Жінки були прагматичними та дбали про своє здоров’я. Наречена могла спокійно вдягнути вінок на хустку, якщо весілля справляли взимку. На Великдень та Різдво носили яскраві хустки, у будні дні – стримані. Молодих дівчат вабили білі хустки, а також хустки з орнаментами та цікавим поєднанням кольорів. Старші жінки обирали більш прості моделі, зазвичай у темній кольоровій гаммі. Виключно чорні хустки носили вдови.

Водночас хустина свідчила й про рівень достатку родини, адже заможні жінки носили хустки із дорогих тканин, бідні – із дешевших. Хустка могла багато розповісти про матеріальний стан сім’ї. Вона вважалася доволі дорогою річчю: ще століття тому святкова хустка коштувала не менше, ніж половина місячного прибутку господаря середнього класу.

Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція збереглася в Україні й донині.

День хустки символізує об’єднання жіночих поколінь, передавання хустки від матері до доньки як цінності, плекання українських традицій та звичаїв. Доторкнутися до історії спробували і представниці слабкої статі в нашій установі. Старенькі автентичні хустки приміряли на себе дівчата відділу фітосанітарного аналізу.

 

Шановні колеги!

Щиро вітаю вас з нагоди професійного свята – Дня працівників сільського господарства!

Це свято – визначення державою звитяжної хліборобської праці на благо нашої країни.17.11.23

З давніх давен Україна славиться добрими, талановитими та працьовитими людьми. Саме ви, ті хто обрали для себе професію в аграрній сфері, становите міцний осередок трудівників, які забезпечують реалізацію державної політики при виконанні комплексу заходів, що спрямовані на охорону території України від занесення та інтродукції регульованих шкідливих організмів та проведення фітосанітарної експертизи.

Хай втілюються в життя ваші плани, задуми та сподівання на радість вашим рідним, на благо розвитку рідної України та піднесення добробуту всього українського народу.

В цей день зичу вам і вашим родинам міцного здоров’я і домашнього затишку, прихильної долі і вагомих здобутків, перемоги і миру у вільній процвітаючій Україні!

Дозвольте висловити вам подяку за працю та відданість, професіоналізм, із повагою бажаю вам сил та наснаги до перемоги!

З повагою,

Директор Андрій КОРЖ.

 

Участь у Проєкті Twinning

twinning-3Не можливо розвиватись не навчаючись. Завдяки міжнародному проєкту Twinning «Наближення національного законодавства України у сфері державного нагляду (контролю) за ГМО у відкритих системах, охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва до європейських норм та стандартів», завідувач відділу фітосанітарного аналізу Наталія Тимошенко та провідні фахівці ВФА Раїса Бичко і Юлія Тебенко мали можливість 7-8 листопада 2023 року взяти участь в онлайн навчанні фахівців лабораторій на тему: «Нове законодавство ЄС щодо карантинних організмів картоплі, що стосується насіннєвого матеріалу». 

Детальніше...

 

1ДУ «Сумська фітолабораторія» повідомляє, що уповноважена особа з публічних закупівель установи – провідний юрисконсульт Віталіна Данильченко відвідала ювілейний 10-й Форум «Х Forum Zakupivli Пліч-о-пліч для замовників», організатором якого був – один із найбільших майданчиків в системі Prozorro, а саме торговельний майданчик Zakupivli.Pro

Програма форуму була досить наповненою та широко розгорнутою, була спрямована на обговорення питань та задач у сфері закупівель, які стоять перед Замовниками в умовах сьогодення.

Говорили, зокрема, про:

Детальніше...

 
Більше статтей...
▲ Вгору