klisch

Станом на 01.09.2022 року фахівцями відділу фітосанітарного аналізу лабораторії було проаналізовано 7740 зразків. Здебільшого це продукти запасів, близько 5000 зразків. Також вагому частку від зразків що надійшли складає продукція лісового господарства, близько 2000 зразків.

Проведені аналізи - 20360 (вітчизняне, експорт), 347 (імпорт). За результатами аналізів виявлено 1 вид регульованих шкідливих організмів:

•          Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia L.) - 38 випадки;

За ентомологічною експертизою більшість виявлених організмів – це шкідники запасів, такі як кліщі волохатий, хижий, борошноїди рудий та сурінамський, вогнівка комірна та інші.

За гербологічною експертизою, властиві нашій зоні – щириця звичайна, гірчаки (звичайний, берізковий, шорсткий), лобода біла, мишій зелений, сизий, берізка польова, вівсюг звичайний, пирій повзучий. 

pogula

Видано 2584 висновків фітосанітарної експертизи (вітчизняна продукція, експорт), 85 висновків (від імпортної продукції).

До відділу фітосанітарного аналізу лабораторії, за вказаний період, надійшло 294 безкоштовних контрольних зразків з метою проведення державного нагляду. До них відносяться зразки для реєстрації підприємств, зразки відібрані при обстеженні території Сумської області за допомогою феромонних пасток, харчових принад. Ці заходи спрямовані на своєчасне виявлення та локалізацію регульованих шкідливих організмів.

З метою реалізації Протоколу фітосанітарних вимог щодо експорту кукурудзи з України до КНР, Протоколу фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту сої з України до КНР було прийнято для аналізування 455 зразків зеленої рослини кукурудзи та 28 зразки зеленої рослини сої.  

В ході аналізування було виявлено, у 40 випадках, регульований шкідливий організм для КНР – стебловий кукурудзяний метелик.

Задля підтвердження статусу акредитації згідно вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій» (EN ISO/IEC 17025:2017, IDT; ISO/IEC 17025:2017, IDT) пройдено моніторинг шляхом нагляду з боку Національного агентства з акредитації України.

 
▲ Вгору