stop-ambr-1

Фахівці Державної установи «Сумська обласна фітосанітарна лабораторія» провели акцію «Стоп – амброзія», під час якої від небезпечної рослини очистили частину зеленої зони громади.

Ця рослина дуже небезпечна також для здоров’я людини: пилок викликає у людей алергію (підвищення температури, сльозотечу, кон’юнктивіт, погіршує зір і може викликати набряк легенів), медики називають це амброзійним полінозом або сінною пропасницею. Слід додати, від її пилку страждають астматики, у яких загострюються приступи бронхіальної астми. Поширенню захворювання можуть сприяти погодні умови: спека, роза вітрів тощо. Ефективних ліків, поки що, не існує. Єдиний вихід – потрібно виявляти осередки поширення амброзії, знищувати рослини до початку цвітіння: скошувати, виривати, не даючи можливості цвісти та плодоносити, адже вона розмножується тільки насінням, а цвіте амброзія з середини серпня до кінця жовтня.

Боротьба з амброзією – справа кожного. Лише спільними зусиллями зможемо призупинити розповсюдження злісного карантинного бур’яну. Адже виривання, скошування, виполювання амброзії збереже і фізичне здоров’я людей, і чистоту!

stop-ambr-2

stop-ambr-3

stop-ambr-4

 
▲ Вгору