Аналіз роботи відділу фітосанітарного аналізу за січень 2023 року

bychkoПротягом січня місяця у відділ фітосанітарного аналізу надійшло 1090 зразків підкарантинної продукції. Із них: 1087 зразків від експортної та вітчизняної продукції, 3 зразки від імпортної продукції. Проведено 2970 експертиз вітчизняної продукції та 3 – імпортної. Про результати експертизи видано 313 висновків.

Під час гербологічної експертизи вітчизняної продукції виявлено карантинний організм, обмежено поширений в Україні (список А-2) : Ambrosia artemisifolia (амброзія полинолиста)3 випадки.

Всього в об’єктах регулювання було 609 випадків виявлень некарантинних видів бур’янів. Серед некарантинних нерегульованих організмів, що були виявлені в об’єктах регулювання найбільш поширений Panicum viride L. (мишій зелений) – 108 випадків, на другому місці Polygonum convolvulus L. (гірчак берізковий) – 87 випадків, на третьому – Panicum graucum (мишій сизий) – 86 випадків.

Під час проведення мікологічного аналізу було виявлено 12 видів (3199 випадків) збудників хвороб. Найчастіше фахівці виявляли гриби роду Alternaria sp. – 689 випадків.

У 31 зразку підкарантинної продукції було виявлено ентомологічні некарантинні організми. Найчастіше фахівці відділу виявляли в об’єктах регулювання звичайного волохатого кліща (Glycyphagus destructor (Schrk)). Він був виявлений у 18 зразках, а найбільша його чисельність – 50 екз./зразок.

 
▲ Вгору