Внутрішнє навчання у відділі визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу

ДУ «Сумська обласна фітосанітарна лабораторія»

bosenkonavchannia 15.03.23

Згідно затвердженої програми внутрішнього навчання персоналу на 2023 рік в ДУ «Сумська обласна фітосанітарна лабораторія» 15.03.2023 року було проведено навчання спеціалістів відділу визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу у форматі презентації діяльності відділу.

На навчання були запрошені завідувачі та провідні фахівці інших відділів установи.

Під час навчання були розглянуті такі питання:

-        організація роботи відділу визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу;

-        актуальність весняної перевірки насіння суб’єктами господарювання, перед посівом ярих культур;

-        порядок оформлення документів відділу в інформаційній системі LIMS (обробка, передача отриманих результатів в системі);

-        методи визначення основних показників посівних якостей насіння, згідно ДСТУ4138-2002

«Насіння сільськогосподарських культур. Методи визначення якості» з демонстрацією наочного матеріалу (методи визначення чистоти основної культури та відходу, вологості, маси 1000 насінин, домішки насіння інших рослин, енергія проростання та схожість);

Було зазначено, що на 15.03.2023 року відділом визначення посівних якостей насіння проаналізовано 145 зразків ярих культур (пшениця, ячмінь, овес, просо, гречка, кукурудза, соняшник, соя) та зроблено 580 аналізувань, переважно кукурудзи та сої.

По закінченню навчання було підведені підсумки роботи відділу та обговорені поточні питання, які виникають в процесі діяльності.

 
▲ Вгору