Відділ фітосанітарного аналізу приступив до аналізу феромонних пасток

klischЩороку, в рамках державного нагляду, до відділу фітосанітарного аналізу надходять феромонні пастки. Цьогоріч до лабораторії вже надійшло 110 таких зразків.

Природні феромони комах – це хімічні речовини, які виділяють у навколишнє середовище комахи і викликають специфічні, або фізіологічні зворотні реакції у особин цього ж виду.

Феромонна пастка – екологічно безпечний пристрій для визначення поширення та динаміки чисельності того чи іншого шкідника. Вона складається з хімічної принади та картонного або пластмасового корпусу, на який нанесено тонкий шар ентомологічного клею. Хімічна принада (0,1-2 мг) – є синтетичним аналогом природного феромону самиць. Синтетичний феромон – надзвичайно летка сполука, яка повністю випаровується з принади за 30-40 днів.

Феромонний моніторинг – є одним із найбільш рентабельних способів вчасного виявлення шкідників. Однією з важливих його переваг – є вчасність виявлення карантинних шкідливих організмів.

Кількість комах, що виловлюються феромонними пастками залежить від багатьох факторів, які можуть умовно розділити на дві групи: перша – пов’язана з параметрами пасток і технологією їх застосування; друга – з комплексом абіотичних і біологічних чинників та станом популяції. Вилови феромонних пасток значною мірою залежать від абіотичних чинників (температури і вологості повітря, швидкості вітру), оскільки вони впливають не тільки на інтенсивність виділення і розповсюдження феромона, але й на ступінь сприйняття його комахами, а також їх локомоторну активність. Найважливіший з цих чинників – температура та вологість повітря.

 
▲ Вгору