Увесь цивілізований світ відмічає 12 травня  МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я РОСЛИН.

У 2024 році він проходить під гаслом: «Здоров’я рослин, безпечна торгівля та цифрові технології». Під егідою FAO та МКЗР у всьому світі проходять різноманітні акції спрямовані на те, щоб долучити якомога більшу кількість людей до проблеми збереження здоров’я рослин. Країни-члени МКЗР в рамках цього проєкту поширють інформацію про ризики для фітосанітарної безпеки держав в цілому та здоров’я окремих рослин і якості певних груп товарів зокрема.

А як можна найкраще відмітити це свято в нашій області? Правильно, зібратись однодумцям в одному місці, поспілкуватись, обговорити. Так зробили і ми. В рамках меморандуму про свіпрацю між ДУ «Сумська фітолабораторія» та СНАУ, за участі спеціалістів управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області, зустрілись із викладачами та студентами факультету агротехнологій і природокористусування СНАУ. Зогляду на безпекову ситуацію в області, зустріч відбулась в укритті.

До уваги викладачів кафедри захисту рослин та студенів, свої презентаці представили: завідувач відділу фітосанітарного аналізу – Наталія Тимошенко та заступник начальника управління фітосанітарної безпеки – Олена Прощенко.

Під час проведення заходу особлву увагу звернули на ризики переміщення рослин та пов’язаних з ними шкідливих організмів при міжнародних подорожах. Крім цього, розповіли про нові небезпечні шкідливі організми, що нещодавно були виявлені в Україні (ясеневу смарагдову златку та  жовто-бурого мармурового клопа), їх морфологію та небезпеку, яку вони можуть нести. Також розповіли про роль та завдання Держпродспоживслужби, територіальних органів та установ, що належать до сфери її управління, у захисті території України від занесення та поширення регульованих шкідливих організмів рослин, збереженні експортного потенціалу країни та її біорізноманіття.

 
▲ Вгору