Імуноферментний аналіз (ІФА, ELISA)

1

Імуноферментний аналіз (ІФА, ELISA) – серологічний метод ідентифікації бактерій та вірусів, який ґрунтується на здатності ферментів, які використовують для мітки антитіл, викликати кольорові реакції підчас взаємодії з відповідним субстратом. Бактеріологічній та вірусологічній експертизі методом ІФА (ELISA) підлягають рослини, продукти рослинного походження, ґрунт та будь-які інші організми, об’єкти або матеріали, здатні переносити чи поширювати бактеріальні та вірусні збудники хвороб.

Державна установа «Сумська обласна фітосанітарна лабораторія» акредитована на проведення бактеріологічної та вірусологічної експертиз згідно методики СОФЛ МЕ Б(В).001.2017 «Ідентифікація збудників вірусних та бактеріологічних захворювань рослин методом ІФА (ELISA).

Метод ІФА менш трудомісткий і менш тривалий за часом, зручний для виконання великого числа однотипних аналізів, що дає можливість за короткий час проаналізувати більшу кількість підкарантинного матеріалу.

Для проведення імуноферментного аналізу необхідні спеціальна апаратура: імуноферментний аналізатор, автоматичний промивач, набір автоматичних дозаторів з одноразовими наконечниками до них та тест-системи для діагностики хвороб рослин.

2

Відділ фітосанітарного аналізу ДУ «Сумська фітолабораторія» забезпечений сучасним лабораторним обладнанням з покращеними аналітичними та діагностичними можливостями для проведення імуноферментного аналізу.

3

Наша установа проводить аналізування рослинного матеріалу (зеленої рослини кукурудзи, ячменю та сої) на наявність чи відсутність бактеріологічних та вірусологічних збудників хвороб методом ІФА (ELISA) за допомогою тест-систем.

4 

Для виконання вимог «Протоколу фітосанітарних вимог щодо експорту кукурудзи з України до КНР (2012)», «Протоколу фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту сої з України до Китаю (2013)» та «Протоколу фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту ячменю з України до Китаю (2013)», як міжнародних договорів, що були підписані між Україною та КНР, установа забезпечена необхідними тест-системами. 

По всіх питаннях звертайтеся в ДУ «Сумська обласна фітосанітарна лабораторія», що знаходиться за адресою:

м. Суми, вул. Івана Сірка, 9, тел. 60-59-21 

 
▲ Вгору