Стажування в Латвіі

            На минулому тижні в.о. директора Державної установи «Сумська обласна фітосанітарна лабораторія» - Бакланов Валерій Олександрович разом з директорами фітосанітарних лабораторій  Житомира, Львова, Волині та  Чернігова прийняли участь у стажуванні  в рамках  Проекту Twinning “Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб», яке відбулося в Національній фітосанітарній лабораторії Латвії та в інституті «BIOR» у м. Рига.

 

         Стажування  було проведено за наступними темами:

-  Організаційна структура Національної фітосанітарної лабораторії. Завдання, робота і спектр аналізу. Результати нещодавніх досліджень щодо регульованих карантинних шкідників рослин. Участь у програмах міжлабораторних порівнянь та перевірки кваліфікації.

- Впровадження системи управління якістю згідно стандарту ISO 17025. Акредитація та підтримка системи якості. Взяття зразків та реєстрація. 

- Презентація завдань Національної референтної лабораторії по забезпеченню обігу безпечних харчових продуктів рослинного походження в ЄС.

- Вимоги нової версії стандарту ISO 17025 (ISO 17025:2017) - впровадження в лабораторну практику.

-  Процес сертифікації насіння в Латвії. Функції Відділу контролю в сфері насінництва та Національної лабораторії по контролю за якістю насіння (НЛКН) для контролю якості насіння.

- Система управління якістю в НЛКН, управління якістю, контрольовані документи, інструкції.

 - Взяття зразка. Вибір робочого зразка. Аналіз визначення вологості. Аналіз чистоти. Аналіз проростання.

 

 

На базі  Національної фітосанітарної лабораторії  також  озноайомилися з лабораторними приміщеннями, обладнанням, аналізами (в області нематології, ентомології, мікології, вірусології, бактеріології та молекулярної біології). Було проведено вірусологічне і бактеріологічне тестування картоплі та біотест в теплиці.

 

 

 

В інституті «BIOR» була проведена практична демонстрація з оцінки якості зразків зерна.