10.03.2020 року на базі ДУ «Сумська обласна фітосанітарна лабораторія» пройшла ознайомча екскурсія для викладачів та студентів ІІІ-ІV курсів агрономічного факультету  Сумського національного аграрного університету.

Мета екскурсії: ознайомлення з напрямком роботи лабораторії, з приміщенням, обладнанням, робочими місцями фахівців. В ході екскурсії було проведено практичне заняття, а саме проведення ентомологічної, мікологічної, гербологічної, вірусологічної, бактеріологічної та фітогельмінтологічної експертиз, при проведенні яких  студенти приймали активну участь. Фахівці лабораторії надали  студентам інформацію  про основні принципи та методи досліджень, був проведений розгляд основної та допоміжної літератури, міжнародних стандартів, діагностичних протоколів,  методик, що використовуються для визначення шкідливих організмів. Були висвітлені основні вимоги до фітосанітарних лабораторій згідно ISO/IEC 17025:2017 з діагностики шкідливих організмів.

Наприкінці екскурсії в.о. директора Бакланов Валерій Олександрович відповів на запитання, які виникли в процесі екскурсії, та була укладена домовленість про подальшу співпрацю з Сумським національним аграрним університетом в напрямку проходження виробничої практики студентів на базі ДУ «Сумська обласна фітосанітарна лабораторія».