До уваги сільгоспвиробників 

Щороку навесні, з початком весняно-польових робіт, пожвавлюється реалізація насіннєвого та садивного матеріалу. У сучасному сільськогосподарському виробництві високоякісне насіння набуває особливої уваги, оскільки майбутній урожай залежить від якості насіннєвого матеріалу. Саме якісний підбір перевіреного насіння залишається завжди запорукою великого вражаю сільськогосподарських культур.

Як же уникнути ризику придбання не кондиційного (не придатного для посіву) насіннєвого матеріалу? 

Насамперед, рекомендуємо перевірити ваш насіннєвий матеріал за його якісними показниками, оскільки для посіву використовують тільки те насіння, яке відповідає вимогам державного стандарту, тому шановні сільгоспвиробники, запрошуємо вас до співпраці.

Якщо у вас виникли сумніви стосовно придбаного насіння, якщо ви бажаєте перевірити минулорічні залишки насіння, то ви це зможете зробити в Державній установі «Сумська обласна фітосанітарна лабораторія».

Державна установа «Сумська обласна фітосанітарна лабораторія» проводить аналізування насіння сільськогосподарських культур на визначення посівних якостей за такими показниками:

- аналізування чистоти та відходу насіння;

- аналізування схожості та енергії проростання насіння;

- аналізування вологості насіння;

- аналізування маси 1000 насінин;

Вартість зазначеного комплексу лабораторних досліджень – 375,03,00 грн, встановлено згідно Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.02.2013 року № 96 (у редакції наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 395 від 25.02.2021 року).

Термін проведення аналізування залежить від культур, які надійшли на випробування та дослідження. Тривалість  для зернових та зернобобових становить від 7 до 14 діб, багаторічних злакових та бобових трав від 10 до 21 доби, овочевих 6-21 доба, тому замовляти дослідження варто завчасно.

Всі дослідження проводяться у відповідності до вимог ДСТУ 4138-2002 «Насіння сільськогосподарських культур. Методи визначення якості».

Відділ визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу акредитований  національним агентством з акредитації України у відповідності до вимог ДСТУ ІSO/IEC 17025:2006 (2017) «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій».

За результатами аналізування замовник отримує протокол випробувань проб насіння.

Для проведення вищезазначених послуг до лабораторії необхідно подати:

- заявку встановленого зразка;

- зразок (пробу) насіння;

- копію документа, що підтверджує оплату наданих послуг 

За детальною інформацією звертайтеся за адресою:

м. Суми, вул. Івана Сірка, 9 тел. 60-59-21 

Також за консультацією можна звернутись за адресою:

м. Глухів, вул. Гоголя, 27

тел. (05444) 25-0-61 або 066-222-65-98


Провідний фахівець відділу визначення посівних якостей насіння

і товарних якостей садивного матеріалу Людмила Череватенко

 

 
▲ Вгору