Жовта хвороба гіацинтів

У зв’язку з завозом в нашу країну імпортного посадкового матеріалу, зокрема, цибулин квіткових рослин, росте ризик проникнення карантинних шкідників і хвороб. До одного з таких відноситься Жовта хвороба гіацинтів (Xanthomonas campestris pv. hyacinthi (Wakker) Dowson). Крім гіацинтів бактерія уражує мускарі і проліски.

Збудник цієї хвороби відноситься до переліку регульованих шкідливих організмів, відсутніх в Україні. Хвороба набула розповсюдження в країнах Європи,  в т.ч. в Польщі і Нідерландах, а також в країнах Північної Америки і в Японії.

Перші ознаки захворювання жовтої хвороби гіацинтів з’являються на листках і осі суцвіття у вигляді водянистих, жовтих або коричневих смуг вздовж жилок листка. У вологу погоду на поверхні листка виступає жовтий слиз. Уражені рослини відстають у рості, не квітнуть; їх листки, починаючи з верхівок, жовтіють, стають коричневими і нарешті засихають.

При сильному ураженні денце цибулин загниває і легко продавлюється при натисканні пальцем. У деяких випадках хворі цибулини за зовнішнім виглядом не відрізняються від здорових, їх поверхня не має навіть слабких ознак хвороби: денце тверде, коріння нормально розвинене. Однак, на повздовжньому розрізі таких цибулин помітні ділянки тканини характерного жовтого кольору

Патоген зберігається у ґрунті протягом декількох років, поширюється з хворими цибулинами, дощем, через інструменти, а також комахами. Бактерії проникають у рослину через дрібні поранення і продихи. 

По всіх питаннях звертайтеся в ДУ «Сумська обласна фітосанітарна лабораторія», що знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Івана Сірка, 9, тел. 60-59-21.

 
▲ Вгору