ХРУЩІ НА ПРИСАДИБНИХ ДІЛЯНКАХ 

Жуки пошкоджують листки, квіти й зав’язі плодових дерев, особливо сливи, вишні, яблуні. Личинки гризуть коріння дерев, ягідних кущів, суниці, полуниці, овочевих рослин, коріння і бульби картоплі. Знаючи біологію й особливості розвитку цього шкідника, легше й боротися з ним.

Навесні, коли ґрунт у місцях зимівлі жуків прогріється до +9...+13, а температура повітря перевищить +9, відбувається їхній виліт. За часом це збігається з масовим цвітінням абрикоса. Удень жуки сидять у кроні дерев, живлячись листками й зав’яззю, а ввечері літають. Період їхнього живлення – із квітня по червень.

Після цвітіння яблуні самки відкладають яйця в ґрунт. Приблизно через місяць (у червні-липні) відроджуються личинки, які розвиваються в ґрунті 3-4 роки.

Перекопуючи ґрунт під деревами, можна знищити кладки яєць, а також личинок хрущів. Отут важливо враховувати й те, що на початку літа личинки хруща перебувають у вологому шарі землі, переважно там, де знаходяться корені, а коли ґрунт висихає, ідуть на глибину 50-70 см.

До числа заходів, що сприяють зниженню чисельності популяції хрущів, відносяться:

- струшування жуків у ранкову годину на підстелену плівку з наступним їхнім знищенням;

- використання світлових пасток;

- обробка розчином дозволених до використання інсектицидів;

- місця, заплановані під посадку яблуні, сливи, смородини й інші культури, обробляють аміачною водою, і краще це робити в травні місяці. Протягом літа ця ділянка повинна бути чистою від бур’янів, щоб личинки хруща в пошуках їжі більше рухалися, контактували з обробленим ґрунтом і гинули. 

По всіх питаннях звертайтеся в ДУ «Сумська обласна фітосанітарна лабораторія», що знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Івана Сірка, 9, тел. 60-59-21. 

 
▲ Вгору