ДЕРЖАВНА УСТАНОВА

«СУМСЬКА ОБЛАСНА ФІТОСАНІТАРНА ЛАБОРАТОРІЯ»

РАК КАРТОПЛІ

Рак картоплі уражує, з культурних рослин, тільки картоплю.

Рак картоплі має певні симптоми, які необхідно вчасно виявити для запобігання розповсюдження інфекції. Поверхня бульб покривається наростами, які з’являються з вічок і схожі на цвітну капусту. Їх величина варіюється від декількох міліметрів до десятків сантиметрів.

Спочатку нарости бульби мають світло-жовтий колір, а потім набувають темно-коричневий відтінок і, розпадаючись, загнивають. Іноді вони можуть з’явитися між стеблами і на листках поверх ґрунту, але коріння не зворушені, тому що гриб уражує тільки молоду тканину.

В умовах несприятливих для збудника, з’являються листоподібні нарости у вигляді шишки сосни, а також маленькі тверді палітурки, схожі на паршу. При гофрованій формі ураження, бульби стають зморшкуватими, а на їх поверхні утворюються поглиблення, хвилі і напливи.

Рак картоплі розповсюджується бульбами, які мають на своїй поверхні частки ґрунту, заражені збудником, а також з іншим рослинним матеріалом, вирощеним на зараженій ділянці (коренеплодами, саджанцями плодово-ягідних культур, розсадою), знаряддям обробітку ґрунту, тарою.

Не виключена можливість поширення патогена з гноєм, якщо уражені бульби використовувались на корм худобі.

Заходи захисту:

  • слід використовувати тільки здоровий насіннєвий матеріал;
  • варто дотримуватися сівозміни, враховуючи ротацію культур;
  • краще вирощувати стійкі сорти;
  • не можна садити бульбу на заражених ґрунтах;
  • потрібно приділяти увагу чищенню робочих машин.

По всіх питаннях звертайтеся в ДУ «Сумська обласна фітосанітарна лабораторія», що знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Івана Сірка, 9, тел. 60-59-21. 

 
▲ Вгору