Гарантія врожаю - перевірене насіння перед сівбою

На Сумщині продовжується посівна компанія та весняно - польові роботи і всім відомо, що від якості насіння перед сівбою залежить 50%-60% врожаю, а решта - від природньо-кліматичних умов та технології вирощування.    

Насіння, яке належить до високоврожайного сорту, повинно бути доброякісним, тобто  чистим, без домішок, збудників хвороб, шкідників, бути сухим, з високою енергією проростання та схожістю. Посівні якості - це сукупність показників якості насіння, що характеризують його придатність до сівби.  Ці показники регламентуються державними стандартами. Насіння, яке  відповідає вимогам стандарту - є кондиційним.

Щоб бути впевненим в якості посівного матеріалу, ви можете звернутися до ДУ «Сумська обласна фітосанітарна лабораторія» і визначити такі показники насіння:

- чистота та відхід

- вміст домішок насіння інших рослин

- вологість

- маса 1000 насінин

- енергія проростання

- схожість

Дослідження щодо посівних якостей насіння  проводяться згідно вимог ДСТУ 4138-2002 « Насіння сільськогосподарських культур. Методи визначення якості» відділом визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу, який акредитований національним агентством з акредитації України згідно вимог ДСТУ ISO/IEC 17025:2019 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій» 

За результатами аналізувань видається протокол випробувань.

За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою:

м. Суми, вул. Івана Сірка, 9

(0542)60-59-21

 
▲ Вгору