Сажка картоплі

Thecaphora solani (Thirumulachar & O’Brien) Mordue – вид грибів з роду Thecaphora, який викликає сажку картоплі. Наявність потворних розростань бульб; поява клубкоподібних наростів (галів) на нижній частині стебла і столонах. Всередині можна побачити тканину з рясними ребристими ділянками і темно-коричневими плямами. Вони мають чорний вуглецевий вигляд. В середині містяться спори грибка, звідки і походить назва захворювання. Заражені бульби згодом стають сухими коричневими порошкоподібними масами спор.

sazhka-2

Хвороба розповсюджена в Мексиці, Панамі, Болівії, Венесуелі, Колумбії, Перу, Чилі, Еквадорі.

Уражує хвороба культурні і дикорослі види картоплі (Solanum), томатів (Lycopersicon), дурман звичайний (Datura stramonium).

Шляхами поширення можуть бути бульби насіннєвої й продовольчої картоплі. Посадковий матеріал (саджанці плодових декоративних культур, бульби, коренеплоди, цибулини квітів та ін.). Кімнатні рослини. Ґрунт.

З країн, в яких поширена сажка, картопля імпортується тільки для наукових цілей. Проте у разі імпорту посадкового матеріалу, обов’язковим заходом є карантин, а також ретельна перевірка перед експортом, бо вантажі з інфікованих районів можуть переносити спори збудника навіть на поверхні здорових бульб.

 
▲ Вгору