Галовий кліщ фуксії
Галовий кліщ фуксії – Aculops fuchsiae Keifer – є різновидом кліща родини Eriophyidae. Живиться рослинами фуксії, викликаючи спотворення молодих пагонів і квітів.
Розвиток цього виду детально не описаний, але можна з упевненістю припустити, що дві німфальні стадії передують дорослому. Невідомо, чи має місце дейтерогінія (наявність двох жіночих форм) у життєвому циклі. Кліщі живуть і розмножуються всередині складок тканини, і серед волосків рослин, але не в межах галлів. У міру росту рослин кліщі залишають заселену ділянку і рухаються вгору. Самиця відкладає приблизно 50 яєць за один раз, які відроджуються через 7 днів при +180C, життєвий цикл завершується за 21 день і протягом вегетаційного періоду дає кілька поколінь.
Кліщ переносить зимову температуру +50C. У Каліфорнії, дані свідчать, що Aculops fuchsiae любить прохолодну температуру. Aculops fuchsiae – типовий еріофідний кліщ з черв᾿якоподібним або веретеноподібним тілом жовтувато-білого кольору. Імаго малого розміру і має лише дві передні пари ніг. Дорослі самиці мають довжину 200-250 мкм і ширину 55-60 мкм.
Галовий кліщ фуксії, є вихідцем з Південної Америки. Вперше він був знайдений у Каліфорнії, США в 1981 році, де він швидко поширився, а з 2003 року він вторгся в Європу, і є карантинним шкідником. Пошкоджує лише фуксію (Fuchsia spp.). Цього шкідника дуже важко викорінити, а наслідки можуть бути настільки серйозними, що деякі фермери Каліфорнії повністю відмовилися від вирощування цієї рослин.
Зараження викликає іржавіння та деформацію листя, гали стають набряклими і пухирчастими. Деформовані тканини іржавіють або червоніють. Ці симптоми найбільш сильно виражені на термінальних пагонах. Пізніше квітки деформуються і наприкінці припиняється ріст.
Способи поширення. Найбільш вірогідними шляхами розповсюдження є: природне розповсюдження вітром на місцевому рівні; векторна передача птахами, комахами (наприклад, бджолами) на місцевому чи національному рівні; випадкове внесення через живці, що ділиться між садівниками-аматорами або незаконним ввезенням на міжнародному рівні.
Фітосанітарні заходи. На сьогодні ефективного лікування немає. У Каліфорнії спроби контролю за останні 20 років провалилися. У Джерсі програма викорінення не була успішною.
< Попередня | Наступна > |
---|