Гірчак пенсільванський

girchak-1Гірчак пенсільванський – Polygonum pensylvanicum L. - представнк квітучих рослин сімейства гречкових та занесений до «Переліку регульованих шкідливих організмів, відсутніх в Україні» (список А1).

Синоніми: Persicaria pensylvanica (L.) M. Gomez, P. bicornis (Raf.) Nieuwl., P.longistyla (Small) Small, P. mississippiensis (Stanford) Small, Polygonum bicorne Raf., P. longistylum Small, P. longistylum Small var. omissum (Greene) Stanford, P. mexicanum auct. non Small, P. mississippiense Stanford, P. mississippiense Stanford var. interius Stanford, P. Omissum Greene, P. pensylvanicum L. var. durum Stanford, P. pensylvanicum L. var. eglandulosum J.C. Myers, P. pensylvanicum L. var. genuinum Fernald, P. pensylvanicum L. var. laevigatum Fernald, P. pensylvanicum L. var. laevigatum Fernald f. albineum Farw., P. pensylvanicum L. var. laevigatum Fernald f. pallescens Stanford, P. pensylvanicum L. var. rosaeflorum Norton.

Надає перевагу вологим ґрунтам. Засмічує, і цим самим завдає шкоди, в посівах сільськогосподарських культур, а також засмічує сади, виноградники, луки й пасовища. Росте вздовж доріг, на узбіччях залізниць, на не орних землях.

Поширений у Великобританії, Норвегії, Канаді, Мексиці, США, Гондурасі, Еквадорі, Перу.

Гірчак пенсільванський – є однорічною трав’янистою рослиною й може досягати до 180 см у висоту. Цвіте з липня по листопад.

Стебло прямостояче, розгалужене. Лиски почергові, ланцетовидно-овальні, завдовжки від 50,8 до 152, 4 мм і завширшки 31,6 мм. Листок за формою нагадує спис. Обгортка біля основи листка тонка, циліндрична. Інколи всередині листка можна побачити фіолетову пляму. Квітки рожеві або блідо-рожеві, складаються з 5 частин і завдовжки до 0,3 см. Плід – горішок, серцевидно-плоский, майже округлий, на верхівці загострений, іноді із залишком приквітника, який закриває плодовий рубчик. Одна грань трохи приплюснута. Поверхня дрібнозерниста, блискуча. Забарвлення горішків від червоно-коричневого до чорного. Довжина й ширина 2,5х3,4 мм, товщина 0,7-1 мм.

girchak-2

Поширюється насінням з насіннєвим матеріалом, а також іншими матеріалами із заражених зон країн розповсюдження.

Завезення насіннєвого матеріалу, засміченого бур’яном, забороняється. При виявленні бур’яну в пунктах ввезення, продукція підлягає очистці, поверненню або знищенню. Також щорічно проводяться обстеження складських приміщень і переробних підприємств, куди надходять імпортні вантажі насіннєвого та іншого матеріалу. У боротьбі з бур’яном головне завдання – не допустити утворення насіння. На орних землях і в садах необхідні регулярні культивації, а також застосування гербіцидів, які використовуються для боротьби із дводольними бур’янами, з урахуванням специфіки оброблення культур. На пасовищах та недоступних для техніки місцях проводять регулярне скошування бур’яну до цвітіння.

 
▲ Вгору