Державна установа

«Сумська обласна фітосанітарна лабораторія»

ВІД ЗДОРОВОГО ЗЕРНА – ДО ЗДОРОВОГО СТЕБЛА 

nasinnia-3 12_2021Здоров’я – це те, про що слід турбуватися змалечку. Здоров’я рослин – не виняток. А починається воно з малої насінини. Чи здорова насінина перед посівом, в якому ґрунті ростиме ця насінина, якою водою її поливатимуть і чим підживлюватимуть – все це має велике значення та є обов’язковими складовими здорового врожаю.

Відомо, що від якості насіння перед сівбою залежить 50-60% врожаю, а решта - від природньо-кліматичних умов та технології вирощування .

Насіння, яке належить до високоврожайного сорту, повинно бути доброякісним, тобто чистим, без домішок, збудників хвороб, шкідників, бути сухим, з високою енергією проростання та схожістю. Посівні якості - це сукупність показників якості насіння, що характеризують його придатність до сівби. Ці показники регламентуються державними стандартами. Насіння, яке відповідає вимогам стандарту - є кондиційним.

Щоб бути впевненим в якості посівного матеріалу, ви можете звернутися до нашої лабораторії і визначити такі показники насіння:

-чистота та відхід

-вміст домішок насіння інших рослин

-вологість

-маса 1000 насінин

-енергія проростання

-схожість

Дослідження щодо посівних якостей насіння проводяться згідно вимог ДСТУ 4138-2002 «Насіння сільськогосподарських культур. Методи визначення якості» відділом визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу, який акредитований Національним агентством з акредитації України згідно вимог ДСТУ ISO/IEC 17025:2019 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій» 

Так як більшість хвороб сільськогосподарських рослин пов'язані з зараженням посівного матеріалу, щоб попередити поширення захворювань рослин, рекомендуємо перевірити насіння на наявність хвороб (мікологічних, вірусологічних, бактеріологічних) у відділі фітосанітарного аналізу лабораторії. Це дозволить визначити в лабораторних умовах наявність і видовий склад патогенів, що передаються і розповсюджуються з насіннєвим матеріалом. 

За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою:

м. Суми, вул. Івана Сірка, 9

(0542)60-59-21 

 
▲ Вгору