ДЕРЖАВНА УСТАНОВА
«СУМСЬКА ОБЛАСНА ФІТОСАНІТАРНА ЛАБОРАТОРІЯ»
Довгоносик квіткоїд – Anthonomus pomorum Linnaeus
Довгоносик або яблуневий квіткоїд – поширений в українських садах, пошкоджує яблуні, груші, сливи, вишні, та інші плодові дерева. Це відносно невеликі за розміром істоти. Довжина їхнього тільця в середньому становить від 3,5 до 5 мм, темно-бурий жук, покритий тоненькими сіренькими волосками. Наявність крил дозволяє їм швидко освоювати нові території. Безногі злегка зігнуті личинки жовто-білого забарвлення наділені крихітною головкою темно-коричневого відтінку і звужені до заднього кінчика. Їх довжина становить 5-6 мм. Блідо-жовті лялечки розміром 4-6 мм на кінчиках черевця мають пару шипиків.
Ранньою весною за середньодобової температури повітря +6°С виходять із діапаузи. Самки відкладають яйця у прогризені бутони після розпускання бруньок а також в інші частини рослини. Із яєць виходять личинки, які розвиваються в бутоні, живляться маточками і тичинками, вигризаючи квітколоже, сильно склеюють пелюсточки зсередини. Через свою феноменальну ненажерливість вони завдають величезних збитків навіть при тому, що період їхнього активного життя дуже короткий. Результатом подібної діяльності яблуневого квіткоїда є нерозпущені, побурілі і засохлі бутони.
Молоді жуки виходять із бутона і живляться листками. В середині літа жуки припиняють живитися і перебувають у стані літньої діапаузи. Після опадання листків жуки шукають собі зимові сховища.
Боротьбу з яблуневим квіткоїдом слід починати з осені, а саме зчищати відмерлу кору з дерев з подальшим її спалюванням, обов’язково обробляти ґрунт в пристовбурних кругах та у міжряддях, коли їх чисельність і щільність досягають значних величин, у таких випадках проти шкідників застосовують інсектициди дозволені до використання в Україні.
По всіх питаннях звертайтеся в ДУ «Сумська обласна фітосанітарна лабораторія», що знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Івана Сірка, 9, тел. 60-59-21
< Попередня | Наступна > |
---|