Картопляна блішка (Epitrix tuberis)
Поширена в Північній та Південній Америці. Головною рослиною живителем є картопля, другорядні: тютюн, томат та інші пасльонові.
Дорослі комахи живляться листками, більш за все пошкоджуються ранні сорти картоплі та насіннєва картопля. Основну шкоду завдають личинки. Живиться паростками, бульбами та коренями картоплі. Вони пошкоджують шкірку і поверхневі шари бульб.
Картопляна блішка – має дві генерації на рік. Зимують дорослі жуки в ґрунті на глибині 20-30 см. Імаго завдовжки 1,5-2 мм, чорне з коричневими ногами і антенами, має видовжено-овальну форму тіла, поверхня надкрил та передньоспинки дрібноскульптурована, стегна задніх ніг потовщені. Жуки мають здатність літати і стрибати. У пошуках кормових рослин вони розлітаються на 1-2 км від місць відродження.
Личинка завдовжки 12 мм, білувата, струнка, циліндрична, голова коричнева.
Імаго живляться листками картоплі утворюючи характерні округлі отвори діаметром 1,0-1,5 мм. Личинки прокладають ходи, проникаючи в бульби на глибину до 1,5 см. Як наслідок утворюються глибокі розтріскування бульб, шкірка стає грубою і пухирчатою, іноді бульби деформуються. М’якоть бульб перетинають довгі ходи личинок, виповнені пробковою тканиною, тому без хімічної обробки врожай картоплі може бути повністю знищеним.
Поширюються дорослі жуки самостійно, перелітаючи на сусідні поля картоплі, але це місцеве поширення. Розповсюдження між країнами може відбуватися у фазі лялечки або в діапаузі імаго з ґрунтом чи бульбами картоплі.
Отже, для запобігання завезення картопляної блішки забороняється завезення продовольчої та насіннєвої картоплі і ґрунту із заражених зон країн.
Інформацію підготував Віталій КЛІЩ –
провідний фахівець відділу фітосанітарного аналізу
< Попередня | Наступна > |
---|