Історія створення

ДУ «Сумська обласна фітосанітарна лабораторія»

У 2010 році в Україні почалося системне реформування, в рамках якого, Указом Президента України від 09.12.2010 року № 1085/2010 була створена Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України. Пізніше у 2012 році постановою Кабінету Мінінстрів України від 22.02.2012р. № 125 були створені територіальні органи Державної ветеринарної та фітосанітарної служби у сферах карантину та захисту рослин, та в цьому ж році згідно наказу Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України від 23.11.2012 р. № 408 була створена ДУ «Сумська обласна фітосанітарна лабораторія». На сьогоднішній день Лабораторія утворена та працює відповідно до Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, їй підпорядковується та належить до сфери її управління.

Спрямування та координація діяльності Лабораторії покладено на Департамент фіто санітарної безпеки, контролю у сфері насінництва та розсадництва Держпроспоживслужби.

В структуру лабораторії входять такі відділи:

-        відділ фітосанітарних процедур;

-        відділ фітосанітарного аналізу;

-        відділ визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу;

-        відділ аналізу біохімічних і технологічних показників сільськогосподарських культур та продуктів їх переробки;

-        відділ реєстрації об'єктів регулювання та оформлення документів;

-        загальний відділ;

-        відділ бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Сумська фітолабораторія відповідає усім критеріям акредитації на право проведення робіт з визначення фітосанітарного стану рослин, продуктів рослинного походження та інших об`єктів регулювання у сфері карантину рослин, що є основним напрямком діяльності. Станом на 01.07.2024 року ДУ «Сумська обласна фітосанітарна лабораторія» акредитована на проведення ентомологічної, мікологічної, гербологічної, гельмінтологічної, бактеріологічної та вірусологічної експертиз та забезпечена сучасним обладнанням, літературою за фахом, а головне – сучасним лабораторними приладами з покращеними аналітичними та діагностичними можливостями для проведення імуно-флуоресцентного та імуно-ферментного аналізу, що дає можливість на право проведення видів експертиз, без виконання яких було б неможливо провести повноцінну експертизу рослинного матеріалу на відповідність фітосанітарним вимогам країн.

Сумська фітолабораторія також акредитована, має матеріально-технічну базу та проводить діяльність з визначення посівних якостей насіння та аналізування біотехнологічних показників сільськогосподарських рослин.

На території Сумської області поширені регульовані шкідливі організми: золотиста картопляна нематода, амброзія полинолиста, американський білий метелик, повитиця.

 
▲ Вгору